День української хустки у Багатянському ЗЗСО.
В нашому роді, в нашім народі
Хустку, як символ усі бережуть.
В білих - дівчата веснами ходять,
В чорних - бабусі осені ждуть.
Все нам на долі збутися мусить!
Мрія - без края, світ - без кінця!
Ой, Україно, рідна матусю!
Як тобі хустка ця до лиця!
(Ганна Чубач)
Детально...
Всесвітній День української хустки!
День української хустки (ДУХ) — неофіційне щорічне свято, що відзначається 7 грудня,з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Свято започатковане в Україні в 2019 році.
Дівчата та жінки раніше носили хустку впродовж усього року. При цьому вона була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Хустка була ознакою соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Вона також свідчила і про рівень достатку родини, адже заможні жінки покривали голову хустками із дорогих тканин, бідні – із дешевших.
Цього року найменші та найстарші дівчатка Багатянського ЗЗСО вже традиційно приєдналися до флешмобу "Зроби фото з хусткою". Подивіться на цих найчарівниших красунь!
Яскраво вишита хустина на плечах української дівчини - як символ рідної країни, як прояв величі душі .
Сьогодні часто можна побачити на сучасній жінці хустку. Адже хустка – це символ нашого народу, вона оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.
Тож, відроджуймо, шануймо, популяризуймо наші українські традиції — це генетичні скарби нашого народу.
Бібліотекар ЗЗСО Ганна Картелян