Пінтійська Неля Георгіївна - практичний психолог Багатянського ЗЗСО
7 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти
Кожного року в перший четвер листопада відзначається Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти. В 2024 році цей день припадає на 7 листопада. Практичний психолог, соціальний педагог та кл. керівники ще раз обговорили цю тему на виховних годинах з учнями провели анкетування «Що я знаю про булінг?». На заняттях діти навчилися розрізняти види булінгу, дізналися які можуть бути наслідки булінгу, склали алгоритм вирішення проблеми та протягли «Руку допомоги». Ми завжди повинні пам’ятати, що насамперед ми – люди. Кожна людина – це особистість зі своїми талантами, здібностями, «родзинками». У кожного з нас є багато позитивних рис, а є, звичайно, і негативні. Над такими рисами потрібно працювати.
Практичний психолог Н. Пінтійська
Флешмоб "Руханка сили" в Багатянському ЗЗСО
Учні Багатянського ЗЗСО, під керівництвом практичного психолога Пінтійської Н.Г. долучились до Всеукраїнського флешмобу "Руханка сили" в рамках тижня Ментального здоров'я, що покращує стан психічного здоров'я учнів.
Психологічний комфорт в укритті: правила поведінки та поради
1 грудня - день боротьби зі СНІДом.
«СНІД- у об’єктиві»
1 грудня, щорічно, світ відзначає день боротьби зі СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Безумовно, СНІД – це трагедія для всієї людської спільноти. У суспільстві ми повинні з особливим співчуттям і підтримкою ставитися до людей з ВІЛ, адже найчастіше вони відчувають себе самотніми у боротьбі зі страшною недугою.
До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом і в рамках акції «16 днів проти насилля» у Багатянському ЗЗСО були проведені інформаційно-просвітницькі заходи: флешмоб «Червону стрічку носять небайдужі» 5-11 кл, години спілкування: «Цінуй життя» 5-6 кл., «СНІД- плата за безпечність» - 7кл., «СНІД: подумай про майбутнє і обери життя»- 8кл. Перегляд тематичних соціальних відеороликів «Зупинимо СНІД разом!», «ВІЛ та СНІД – міфи та реальність», виставка стіннівок «Разом проти СНІДу» та науково-інформаційної літератури – все це було направлено на формування навичок здорового способу життя, підвищення рівня обізнаності учнів про ВІЛ/СНІД, його профілактику й толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих.
Практичний психолог Пінтійська Н.Г.
Фотоальбом 1 Грудня - День боротьби зі СНІДОм
Мій улюблений світ – без насильства
Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Період кампанії охоплює наступні важливі дати:
- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
- 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;
- 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
- 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
В Багатянському ЗЗСО було організовано та проведено тематичні заходи , круглі столи, уроки з цих тем:
- Перегляд відеофільмів «Життя на продаж», «Насильство. Види насильства. Як себе захистити», «Домашнє насильство» 5-11 кл.
- Відеомарафон дитячих малюнків «Щаслива сім’я – без насильства»
- Тренінг «Як захистити себе від насильства» 6 кл.
- Виховний захід «Добротою зігріваючи серця» (до Міжнародного дня людей з інвалідністю) 7 кл.
- Акція «Наші долоньки проти насилля»
- Круглий стіл із членами шкільного парламенту « Насильство поруч : як його уникнути» 5-11 кл.
- Флешмоб «Червону стрічку носять небайдужі» 5-8 кл.
- Розповсюдження інформації у Viber групах про міжнародний день людей з інвалідністю та відеороліка «Хто з нас досконалий?» 1-11кл
- Інформація у соціальних мережах закладу «Що означає червона стрічка, яку вдягають у всесвітній день боротьби зі СНІДом»
- Книжкова виставка «Світ без насильства»
- Виховні години «Що таке корупція?», «Магічний урок доброчесності» 9-10 кл.
- Перегляд відео, бесіди : «Моя суперсила – безпека в Інтернеті», «Не ведусь : ми – герої безпеки в Інтернеті», «(Не) дитячі стосунки online» 2-11кл
- Бесіди, усні журнали «Домашнє насильство», «Рабство та його сучасні прояви», «Мій вибір – життя без насильства», «Робота за кордоном: міфи та факти».
Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків, а також шанобливе ставлення до людей хворих на ВІЛ.
Практичний психолог Пінтійська Н.Г.
Соціальний педагог Картелян О.В.
Педагог- організатор Дамаскін Ю.А.
Розпочинаємо навчання з радістю.
Адаптація учнів 1 класу до навчання в НУШ
Початок навчання у школі – стрес для дитини, один з найбільш відповідальних моментів у житті. А заклад освіти – новий величезний світ, до якого треба звикнути. Звикнути до школи не так просто, адже мова йде не лише про новий режим, обов'язки та плани, а й про розширення меж спілкування, нові стосунки, неочікувані життєві ситуації, незвичні емоції. Дедалі більшого значення в житті учня початкової школи набувають стосунки з однолітками. Центральною фігурою стає вчитель який виступає авторитетом, арбітром, постачальником нової інформації.
Статистика говорить, що тільки 50% дітей встигають адаптуватися до нових умов протягом півроку. Тому адаптації першокласників в умовах НУШ приділяється окрема увага.
Пристосування дитини до школи відбувається поступово. Не день і не тиждень потрібно для того, щоб призвичаїтися до школи по-справжньому. Це досить тривалий процес, який пов’язаний зі значним напруженням усіх систем організму.
Загалом проблеми, які можуть виникнути під час адаптації першокласників до школи можна умовно поділити на три групи:
- психологічну – звикання до нових вимог;
- біологічну – звикання до нового режиму;
- соціальну – входження до учнівського колективу
Сприятливі умови допомагають через деякий час стабілізувати емоційне самопочуття, яке впливає на зменшення або зникнення внутрішньої напруженості й підвищення продуктивності навчальної діяльності.
У школі створено сприятливі умови для успішної адаптації дітей до навчання в першому класі.
Дослідження процесу адаптації першокласників до школи було здійснено за допомогою наступних психодіагностичних методик:
- малюнок «Будиночок»;
- малюнок «Школа тварин»;
- Анкета для оцінювання рівня шкільної мотивації й адаптації
Н. Лусканової.
- Методика «Графічний диктант» (Д.Ельконін)
- Методика «Дерево» (Лампена)
За допомогою отриманих результатів було визначено рівень адаптації та мотивації до навчальної діяльності учнів.
У 1 класі анкетуванням охоплено 25 учнів (Вчитель Картелян С.С.)
З них:
- 9 (36 %) – високий рівень шкільної адаптації;
- 14 (56 %) – адаптувались на середньому рівні;
- 2 (8 %) – низький рівень.
Велику роль у тому, як швидко дитина звикне до школи, відіграють і батьки. Втім, вони далеко не завжди точно знають, як варто діяти. У такому разі варто з самого початку звернути увагу батьків на проблеми, які можуть виникнути у майбутньому.
Пам'ятка, до якої батьки можуть звертатися у складних ситуаціях:
- Пояснити дитині, для чого вона має ходити у школу, розповідати про неї.
- Встановити режим дня.
- Розказати дитині, що вона завжди може звернутися до вчителя з запитанням.
- Пояснити, що у школі існують правила, яким варто слідувати.
- Сформувати правильну самооцінку.
- Розвивати комунікабельність.
- Розвивати та підтримувати бажання вчитися.
- Слухати дитину, давати поради.
- Взаємодіяти зі вчителем та психологом.
Практичний психолог Пінтійська Н.Г.
Адаптація – запорука гармонійного розвитку
Період адаптації в 5-му класі - один з найважчих періодів шкільного навчання. Для них особливо важлива правильна організація адаптаційного періоду при переході з початкової школи в середню ланку.
Спостереження за учнями, спілкування з ними в цей період показує, що вони дуже розгублені, не можуть зрозуміти, як будувати стосунки з педагогами, які вимоги обов'язкові для виконання - до школяра вперше пред'являється багато вимог з боку багатьох людей. На п'ятикласника обрушується потік інформації з незрозумілими для нього словами, термінами. Є і така категорія дітей, які в силу свого емоційного стану, створюють безліч організаційних труднощів.
Тому для попередження можливих негативних явищ на даному етапі розвитку особистості школяра, виявлення труднощів в адаптації психологічною службою школи проведено психологічне дослідження та цикл занять з адаптації: «Планета 5 клас», «Я п’ятикласник!»
Учні 5 класу доволі згуртовані та організовані, об'єднані спільними інтересами. П’ятикласники навчаються iз задоволенням, активні, виконують вчасно домашні завдання, на уроках дисципліновані.
Спостерігаючи за п’ятикласниками я побачила що, дітям у школі цікаво: вони прагнуть бути активними, розумними, вони хочуть, щоб їх побачив, оцінив новий учитель і помітив у них усе найкраще. Більшість дітей переживає перехід у основну школу як важливий крок у своєму житті. Деякі пишаються тим, що вони подорослішали, інші мріють розпочати «нове життя».
Практичний психолог Неля ПІНТІЙСЬКА
День безпечного Інтернету в Багатянському ЗЗСО
7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».
Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Практичний психолог закладу провела зустрічі, обговорення, заняття, класні години, квести із безпеки онлайн, спрямовані на вивчення прав та обов’язків в Інтернеті та заохочення до роздумів про поведінку в Інтернеті.
Запропоновані завданя допоможуть підліткам перевірити свої навички, дізнатися більше про свої права в онлайн-світі, відео містять короткі поради щодо безпеки в Інтернеті . Також діти отримали буклети та створювали плакати «Безпечний інтернет», «10 правил користування Інтернетом»,
закони Інтернету , позитивні та негативні явища, які
можуть виникати у користувачів. Наприкінці заняття
діти отримали паперові брошури-пам'ятки про безпечне
користування інтернетом.
Практичний психолог Пінтійська Н.Г.
.
День профорієнтаціі в Багатянському ЗЗСО
В Багатянському ЗЗСО відбулася онлайн-зустріч учнів 9 класів з провідним фахівцем Ізмаїльського ЦЗ Л.В.Степаненко, яка розповіла про проблеми вибору професії : "Обирай професії відповідально", "Професії нашого регіону". Метою заходів було надання практичної допомоги старшокласникам в усвідомленому виборі професії, підвищення загального рівня поінформованості та обізнаності школярів зі змістом професій, визначення алгоритму відповідального вибору професії, класифікацією професій за типами, можливими шляхами навчання та видами професійних навчальних закладів, умовами професійного навчання. Учні були поінформовані про послуги служби зайнятості в питаннях проведення профорієнтаційного тестування для визначення ступеню інтересів до різних видів діяльності, власних здібностей та можливостей.
Таким чином вибір майбутньої професії стає для наших учнів можливим, загальнодоступним та науково обґрунтованим.
Висловлюємо подяку за співпрацю та проведені профорієнтаційні заходи фахівцю Ізмаїльського ЦЗ Ларисі Василівні Степаненко та сподіваємося на подальшу співпрацю в питаннях профорієнтації.
Практичний психолог Н.Г. Пінтійська
ТИЖДЕНЬ ДОБРОЧЕСНОСТі в Багатянському ЗЗСО
Доброчесність – це не явище природи,
Воно не змінюється з часом
Та не залежить від пори року.
Доброчесність – це внутрішній стан.
Джон Д.МакДональд
В Багатянському ЗЗСО відбувся загальноукраїнський Тиждень доброчесності . Головна мета тижня – ознайомити учнівство з поняттям “доброчесність“, надати базові знання про корупцію та її негативні наслідки; створити умови, за яких діти зможуть поставити, в першу чергу, собі запитання, які вони ніколи раніше не ставили та не думали про них.
Для чого бути доброчесним? Як це бути доброчесним? Як варто вчинити в тій чи іншій ситуації, коли рішення не є очевидним?
Класні керівники 9-10 класів Пінтійська Н.Г., Лупу А.П., Арнаут О.М. провели виховні години «Магічний урок доброчесності», «Добро, честь», «Що таке корупція?», розробили з учнями кодекс доброчесності школи.
Формування цінностей у дітей починається зі школи, однак небагато учнів знають, що таке корупція, усвідомлюють її наслідки та інтегрованість у різні сфери суспільного життя. Діти рідко стикаються з цією темою, а вона складна і потребує комплексного підходу. Ще менше з учнями говорять про доброчесність – як протиставлення корупції. Пов’язано це із тим, що, на перший погляд, поняття доброчесності є абстрактним, тому говорити про неї може бути складно чи некомфортно. Тому Тиждень доброчесності – це перше занурення школярів у цю тематику, яке допоможе сформувати базове, необхідне відповідно до їхнього віку, розуміння.
Практичний психолог Пінтійська Н.
З 19 по 23 квітня в нашій школі пройшов Тиждень Психології
«5 днів у світі Емоцій».
Психологія – надзвичайна наука. Це наука про людську душу. Вона допомагає людині пізнавати себе, вирішувати проблеми, навчатися керувати своєю поведінкою, долати труднощі й радіти кожній хвилині життя. Мета проведення тижня – розширення знань учнів про науку психологію, особливості роботи шкільного психолога, активізація пізнавальної активності учнів, пропаганда навичок конструктивного спілкування, розвиток творчості учнів, вміння висловлювати власну думку, розкриття творчого потенціалу вихованців, допомогти дітям краще пізнати один одного. План тижня включав різноманітні ігри, конкурси, заняття з учнями. Учні познайомились основними емоціями та способами їх вираження під час спілкування з іншими людьми. Корекційно-розвивальне заняття в 2 класі «Навчаємось та зростаємо разом!» сприяє розвитку пізнавальної сфери дітей молодшого шкільного віку, що забезпечує успішність навчальної діяльності та підвищить рівень комунікативних навичок дітей . Проведена година психолога з учнями 4-х класів «У колективі жити - з усіма дружити». Метою якої було розширити знання дітей про шляхи формування міцного колективу. розвивати вміння оцінювати свої вчинки, визначати свою роль у колективі, налагоджувати дружні стосунки, виховувати почуття колективізму, дружби і товаришування. Тренінг "Вчимося бути толерантними" був організований з учнями 7 класів, який дав можливість сформувати в учнів чітке уявлення про толерантність, стимулювати уяву учнів у пошуках власного розуміння толерантності, розвивати навички спілкування з іншими людьми, взаємодії з ними на основі співчуття, доброзичливості. Тиждень психології пройшов в режимі діалогу - цілющого стилю спілкування, де всі учасники отримали корисну інформацію та позитивний настрій.
Практичний психолог Н.Г. Пінтійська
Корисні поради практичного психолога Пінтійської Н.Г щодо підтримки дітей під час війни.
Аналіз роботи практичного психолога за 2021-2022 н.р.
https://content.e-schools.info/bagate-school/library/аналітичн._звіт_ПП_2021-22_н.р..docx