Голокост….Пам`ятаємо…
Голокост….Пам`ятаємо…
27 січня-Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. З метою посилення національно-патріотичного виховання учнівської молоді з урахуванням викликів сьогодення, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, самобутності українського народу в Багатянському ЗЗСО згідно річного плану виховної роботи були проведені відповідні тематичні заходи.
Так, в 7-х класах вчителем історії Геновою Н.Г. була проведена хвилина пам’яті «Пам’ятаємо Голокост». Вчитель розповів дітям про те, що таке «Голокост» та як це стало можливим. Наталя Георгіївна ознайомила дітей з жахливими фактами голокосту в Україні та Європі під час Другої Світової війни. Під час уроку було вшановано пам'ять загиблих.
В 10 класах проведено круглий стіл на тему «Голокост: невідомі віхи історії», який супроводжувався презентацією. Учні доповідали про історичні факти злочинних дій нацистів в часи Другої Світової війни та про меморіалізацію пам’яті загиблих від Голокосту на території сучасної України, а також про шанобливе збереження місць масових поховань і вшанування пам’яті жертв Голокосту і геноциду ромів в сучасній Україні.
Історичний брифінг в 10-х класах було проведено з детальним обговоренням складних питань, які вже зараз турбують багатьох, а саме: Як зміняться пріоритети історичної пам’яті українців після завершення російсько-української війни? Чи може відбутися переосмислення Голодомору, радянських репресій, Другої світової, Голокосту, Майдану? Яке місце може зайняти сучасна війна серед подій новітньої української історії?
Вчитель історії Лупу А.П. провела з учнями 11-б класу інформаційну історичну хвилину «Голокост – трагедія ХХ ст.» .
Класними керівниками 5-9 були проведені виховні бесіди, присвячені темі Голокосту.
Бібліотекарем школи Картелян Г.Г. була оформлена виставка публікацій «Наше минуле – наше майбутнє».
Учні 10-а та 10-б класів під наставництвом вчителя історії Генової Н.Г. прийняли участь в обласній краєзнавчій вікторині «Одна єдина соборна Україна» (онлайн).
Отже, навіщо нам, сьогоднішнім українцям, пам'ятати Голокост? Для того, щоб ми у своїй подальшій історії доклали всіх зусиль для неповторення будь-чого подібного.
Педагог – організатор Юлія ДАМАСКІН