4-А класі відбулося Свято української хустки
Хустка-один із видів українського мистецтва . А її використання в домашньому побуті українців настільки різноманітне,як і рушників. У недалекому минулому хустка була необхідна і багатому й бідному , і старому,й малому. Хустка як берегиня роду була поруч із людиною від народження до останнього подиху. Хустка на хрестинах, на весняних хороводах, на сватанні, на вінчанні, на проводах козака на війну.
Саме українська хустка об'єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки для збереження українських традицій.
Вона здавна вважалася оберегом та символом патріотизму, свободи та любові.
У 4-А класі відбулося Свято української хустки. Метою свята було
ознайомити учнів із хусткою-оберегом, зі значенням хустини в побуті української родини, яку роль відігравала і відіграє вона в наш час в обрядах українського народу; прищеплювати інтерес до традицій і звичаїв краю, у якому живемо; збагачувати словниковий запас новими словами; виховувати почуття гордості за рідний край; бажання знати і оберігати духовне надбання народу.
Діти дізналися , що День української хустки відзначають у День Катерини – одне з головних жіночих свят, оскільки це свято вважається заступницею жіночої долі. Учні переглянули презентацію «День української хустки – плекаємо традиції», дізналися про лікувальні властивості хусток, слухали пісні про українські хустки, дівчата вчилися пов’язувати хустки, дізналися, що хустки у наш час стали модним брендом, розглянули художній образ жінки та роль хустки у різних видах мистецтва: літературі, музики, живописі.
Вчитель початкових класів Грекова В.М.