Інформаційна хвилинка до Всесвітнього дня «Дякую»
Сьогодні - один із найввічливіших днів у році. 11 січня у світі відзначають Міжнародний день слова «дякую». 11 січня відзначається Міжнародний день «дякую» – свято, що було започатковане за ініціативи миротворчих спільнот. Про це пише ІА АСС з посиланням на Уніан. Щодня люди вимовляють слово «дякую» мільйони разів, але чи замислюються вони про те, як це слово з'явилося в нашій мові, що означає і наскільки потужну енергетику має? Пам'ятайте, що слова подяки володіють чарівними властивостями - люди за їх допомоги дарують радість один одному, висловлюють увагу і передають позитивні емоції, тому не скупіться на добрі і теплі слова, подякуйте у цей день всім, кого ви любите і цінуєте.
Учнівське самоврядування Багатянського ЗЗСО підготували інформаційне відео, що було поширене в групі соціальної мережі https://www.facebook.com/groups/1257894317648814, офіційній сторінці школи https://bagate-school.e-schools.info/ .
Цікаві факти про слово «дякую»
- За своєю етимологією слово «дякую» несе в собі знак народження, символ удачі, зв'язок землі і неба, а також чоловічої і жіночої сутності.
- Щороку, поряд з Всесвітнім днем «дякую», ми святкуємо Всесвітній день подяки, який відзначається 21 вересня.
- Говорячи «дякую», потрібно дивитися людині в очі.
- Не можна дякувати людям у стані роздратування – це нікому не принесе радість.
- Старовіри не використовують слово «спасибі», так як вважають, що слово виникло від словосполучення «спаси Бай». Бай» - це ім'я одного з язичницьких богів.
- З великих міст світу самим ввічливим вважається Нью-Йорк - «дякую» тут найчастіше вимовляють. Найменш ввічливим вважається Мумбаї в Індії.
Пам'ятайте, що слова подяки володіють чарівними властивостями - люди за їх допомоги дарують радість один одному, висловлюють увагу і передають позитивні емоції, тому не скупіться на добрі і теплі слова, подякуйте у цей день всім, кого ви любите і цінуєте.
Педагог-організатор Юлія ДАМАСКІН