Новий навчальний рік!

День пам’яті жертв Голодоморів в Багатянському ЗЗСО

Дата: 26 листопада 2021 о 13:11
144 перегляда

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і 1946 – 1947 роках. Наймасштабніший із них був у 1932 – 1933 роках.

Згідно річного плану виховної роботи школи та з нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, в Багатянському закладі загальної середньої освіти були проведені заходи щодо вшанування пам’яті загиблих під час голодоморів. Класними керівниками були проведені виховні години, вчителями історії – тематичні уроки пам’яті.

Так, вчитель історії та класний керівник 9-б класу Лупу А.П. провела виховну годину-реквієм «Україна пам’ятає». Учні стали справжніми свідками цієї жахливої трагедії, зрозуміли, що Голодомори були не випадковими явищами природи чи соціального походження, а наслідком цілеспрямованої політики тогочасної влади, тобто геноцидом українського народу.

Ведуча (Шишман Ангеліна) та учні від імені свідків розповідали про страшні та трагічні події тих часів. Учні хвилиною мовчання та запалюванням свічок вшанували пам’ять жертв голодоморів.

Класний керівник 3- а класу Маджарова Т.М. проела виховну годину «Засвіти свічку пам’яті». Під час цього уроку вчитель організувала перегляд та обговорення казки «Голодний дух». Також учні виготовили свічки пам’яті, квітки-Незабудки – символ пам’яті жертв голодомору 1932-1933 рр. Свої думки на тему «Хліб потрібно берегти тому, що…» виклали на тематичному папері та створили виставку робіт. На згадку про дітей, які загинули під час голодоморів, учні 3-а класу виготовили янголяток.

Вчитель початкових класів Картелян С.С. провела з учнями 4- а класу урок – реквієм «Засвіти свічку пам’яті». Учні переглянули документальні відео тих часів. Учні продекламували вірші пам’яті та «запалювали» умовні свічки пам’яті, в яких містилась інформація про причини та наслідки голодоморів ХХ століття. Також, учнями були виготовлені символічні хлібці «Пам’ятаємо» та журавлі, як символ всіх загиблих під час геноциду.

Класний керівник 3- Б класу Переверза М.В. також провела урок пам’яті. Переглянутий учнями анімаційний фільм «Голодний дух» викликав сум та скорботу в учнів. Та в пам’ять загиблих діток тих часів виготовили власноруч символічних янголят та колоски.

Учні 4- Б класу під керівництвом вчителя початкових класів Чілік М.П. під час виховної години «Замордовані голодом» виготовили плакат «Закон про п’ять колосків».

Класний керівник 8- Б класу Георгиця К.М. разом з учнями вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих односельців та поклали квіти біля пам’ятника жертв Голодоромів.

Класний керівник 6 класу Картелян О.В. провела виховну годину пам’яті «Запали свічку пам’яті». Учні прослухали розповідь вчителя та переглянули документальні відео про ті чорні часи в історії України. Учні виготовили пам’ятних янголят.

Бібліотекар школи Картелян Г.Г. оформила виставку «Забуттю не підлягяє» та провела бібліотечну годину з учнями 6 класу.

Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія ХХ століття все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних подій.

Пам’ятаємо….

Педагог-організатор Юлія ДАМАСКІН